Artykuły

Teatr Muzyczny w liczbach, czyli podsumowanie 2012 roku

Pierwsze dni Nowego Roku to czas podsumowań tego, co już za nami. W 2012 roku, mimo zamknięcia w czerwcu Dużej Sceny, Teatr Muzyczny w Gdyni odwiedziło blisko 138 tys. widzów, a wpływy przekroczyły kwotę pięciu milionów złotych.

W kwietniu 2012 roku odbyło się uroczyste otwarcie Nowej Sceny (na zdjęciu) mogącej pomieścić 360 widzów. Budynek posiada osobne wejście, foyer, kasy biletowe, szatnie i garderoby. Tym samym zakończył się pierwszy etap rozbudowy Teatru. Od tego momentu Nową Scenę odwiedziło 43 000 osób.

W czerwcu odbył się "Koncert Pożegnalny" zamykający Dużą Scenę. Był to ostatni koncert na Dużej Scenie w jej dotychczasowym kształcie. Od czerwca 2012 roku do września 2013 roku trwają prace związane z powiększeniem widowni Dużej Sceny do 1070 miejsc. Foyer zostanie powiększone, zyska dodatkowe piętro, powstaną dodatkowe pomieszczenia. Nad powiększoną widownią powstanie nowy dach. Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej, budżetu Samorządu Województwa Pomorskiego oraz Miasta Gdyni.

Rok 2012 był także czasem nagród i wyróżnień dla naszych artystów i realizatorów. Renia Gosławska i Magdalena Smuk otrzymały Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni za kreacje aktorskie w spektaklu "Tango Nuevo". Nagrodę Teatralną Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury za scenografię w musicalu "Shrek" odebrał Paweł Dobrzycki. Jacek Wester i Łukasz Dziedzic, czyli teatralny Shrek i Farquaad zostali wyróżnieni Nagrodą Prezydenta Miasta Gdyni za 2012 rok.

Początek Nowego Roku zapowiada się bardzo interesująco. Po gościnnych występach w Operze Bałtyckiej w Gdańsku wracamy na naszą Nową Scenę ze spektaklami repertuarowymi, m.in. "Bal w Operze", "Tango Nuevo", "Różowy Młynek". Po przerwie wznowiony zostanie spektakl dla dzieci "Pinokio". Na specjalne zaproszenie po raz drugi gościnnie pokażemy "Różowy Młynek" w Kwidzinie. Natomiast w Centrum Św. Jana w Gdańsku, dzięki uprzejmości Dyrektora Nadbałtyckiego Centrum Kultury Pana Larry'ego Okey Ugwu, w styczniu zagramy komedię muzyczną "Siostrunie", w lutym pokażemy tam jeszcze "Tango Nuevo", a w marcu "Błogosławieni Pieśni GOSPEL".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji