Artykuły

Bytom. Święta z "Baronem Cygańskim" i "Strasznym Dworem"

Tydzień po premierze operetki "Baron cygański" Johanna Straussa można ją obejrzeć na deskach Opery Śląskiej w Bytomiu. 1 stycznia Opera Śląska w Bytomiu zaprasza o godz. 18 na spektakl "Straszny dwór" Stanisława Moniuszki

To jedno z najpopularniejszych i najbardziej lubianych dziel austriackiego kompozytora. Cygański żywioł przeplata się tu z wiedeńską elegancją, a wielkie sceny zbiorowe - z nastrojowymi ariami i duetami. To klasyczna operetka w pięknych kostiumach, barwnej scenografii ziemi węgierskiej i Wiednia, urzekająca muzyką, popisami wokalnymi i wspaniałymi scenami baletowymi. To arcydzieło gatunku o wyjątkowym uroku i porywającej sceniczności.

OPERETKA

Bytom, Opera Śląska, ul. ul. Moniuszki 21-23,

Sobota, 22 grudnia, godz. 18.00, bilety 15-60 zł

**

Nowy Rok możemy powitać po sylwestrowym szaleństwie w rozśpiewanym "Strasznym dworze"

1 stycznia Opera Śląska w Bytomiu zaprasza o godz. 18 na spektakl "Straszny dwór" Stanisława Moniuszki. Został on skomponowany w latach 1861-1864. Jest to dzieło o silnym zabarwieniu patriotycznym, ma też cechy romantyczne oraz komediowe. Akcja dzieje się w pierwszej połowie XVIII wieku i przedstawia perypetie dwóch bohaterów, którzy wracają do domu z wojska i przysięgają na zawsze pozostać "w bezżennym stanie". Inne zamiary ma względem nich ciotka, ponadto na dworze przyjaciela ojca poznają dwie urodziwe panny... Operę w 4 aktach wyreżyserował Wiesław Ochman. Ceny biletów od 50 do 75 złotych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji