Artykuły

Płock. "Opowieść wigilijna" przez internet

14 grudnia o godz. 10.00 uczniowie szkół z Mazowsza i innych regionów Polski obejrzą płocki spektakl Opowieść wigilijna. Przedstawienie będzie transmitowane przez internet. Teatr im. J. Szaniawskiego jest trzecim teatrem w Polsce, po Krakowie i Katowicach, który podjął współpracę w ramach projektu Internetowy Teatr TVP.

opowieść wigilijna w reżyserii Rafała Sisickiego powraca do repertuaru naszego teatru w okresie zimowym. Jest to spektakl na podstawie opowiadania Charlesa Dickensa, który napisał "opowieść" z morałem o tym, co się może stać, jeśli zapomnimy o istotnych sprawach i będziemy zajmować się wyłącznie pomnażaniem bogactw ziemskich. Skąpiec Scrooge (w tej roli Szymon Cempura) każde Święta Bożego Narodzenia spędza w samotności, żeby nie marnować pieniędzy ani czasu. Tym razem jednak wieczorem odwiedzają go duch zmarłego przyjaciela Marleya oraz inne duchy. Dzięki temu spotkaniu ma on szansę odmienić swoje życie.

Spektakle na płockiej scenie zobaczymy 11, 12, 13 i 14 grudnia. 14 grudnia odbędzie się transmisja internetowa. Spektakl obejrzą uczniowie ponad 100 szkół z całej Polski. Będzie to pokaz w ramach Internetowego Teatru TVP, pomysłodawcy, którego chcą pomóc dzieciom i młodzieży z terenów oddalonych od centrów kultury w rozszerzeniu dostępu do wydarzeń kulturalnych. Płocki Teatr im. J. Szaniawskiego podjął długofalową współpracę z TVP.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji