Artykuły

Bydgoszcz. Wieczory ze "Snem nocy letniej" w Operze

Opera Nova zaprasza na trzy wieczory z baletem "Sen nocy letniej" w choreografii Karola Urbańskiego - 8, 9 i 10 grudnia o godz. 19.

Czy młodemu chłopakowi śni się tylko, że jest psotnym Pukiem, sługą króla elfów? Czy narzeczonych rzeczywiście łączy coś z tajemniczymi przybyszy z leśnego królestwa? Uczucia ludzi i elfów splatają się (czasem ku ich wielkiemu zdziwieniu), każda z istot szuka miłości i poddaje się jej władzy.

Opera Nova zaprasza na trzy wieczory z baletem "Sen nocy letniej": w sobotę, niedzielę i poniedziałek (8, 9, 10 grudnia o godz. 19.)

Inscenizator i choreograf, Karol Urbański wykorzystał znakomicie możliwości całego zespołu baletowego Opery Nova. Partię Puka tańczyć będą w kolejnych dniach : Tomasz Gruszecki/Vladimir Seleznev. W roli Oberona: Piotr Kobierzyński/Wiktor Dierewianko. Jako Tytania: Olga Marczak /Angelika Gembiak.

Podobnie jak w literackim pierwowzorze Szekspira, w balecie nie braknie romantyzmu oraz momentów komedii,a nawet parodii.

Orkiestra pod batutą Jerzego Wołosiuka towarzyszy tanecznej historii wykonując muzykę sceniczną Mendelssohna do "Snu nocy letniej" oraz fragmenty symfonii: Szkockiej i Włoskiej oraz uwerturę Meluzyna.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji