Artykuły

Białystok. Teatr do kwadratu, nowy cykl w Dramatycznym

Na kolejną odsłonę projektu "Teatr do kwadratu" zaprasza w sobotę (24.11) Teatr Dramatyczny. Tym razem w programie (godz. 10) jest spotkanie z reżyserką Magdaleną Miklasz.

- Postawimy pytanie o to, kto i co w teatrze jest najważniejsze: reżyser, aktor, tekst? Oglądając fragmenty spektakli kontrowersyjnych i cenionych reżyserów porozmawiamy o teatrze politycznym, mieszczańskim, zaangażowanym, alternatywnym, performatywnym - zaprasza Monika Bania z Teatru Dramatycznego.

W części praktycznej zaś teatr zaproponuje widzom wcielenie się w role reżyserów, aktorów, muzyków i wspólne ćwiczenia z budowania atmosfery. Miejsce: foyer Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki w Białymstoku. Wstęp wolny (bez ograniczeń wiekowych)

T2, czyli "Teatr do kwadratu" to nowy projekt edukacyjny Teatru Dramatycznego.

- Do kwadratu, bo chcemy przedstawić go w sposób niezwykle intensywny - opowiadają organizatorzy. - Pomogą nam to zrobić ludzie, którzy poznali teatr z różnej strony: reżyser, dramatopisarz, kompozytor, choreograf, scenograf, kostiumolog. Postacie, które swoją pracą zasłużyły na uznanie środowiska artystycznego w Polsce, związane z teatrami zróżnicowanymi pod względem instytucjonalnym (teatry repertuarowe, lalek, grupy niezależne) jak i estetycznym (teatr tańca obrazu, słowa i tekstu dramatycznego, teatr zaangażowany politycznie). Formuła, jaką proponujemy, opiera się na najbardziej naturalnej metodzie dzielenia się wiedzą, czyli relacji mistrz-uczeń. W czasie sześciu dwugodzinnych rozmów nasi Mistrzowie opowiedzą skąd biorą pomysły i inspiracje, podzielą się doświadczeniami, wskażą niektóre rozwiązania, ale przede wszystkim zaproszą uczestników do wspólnych poszukiwań istoty teatru. Spotkania-warsztaty będą odbywały się na scenach Teatru Dramatycznego. Moderatorem wszystkich dyskusji będzie dramatopisarka Dana Łukasińska. Kalendarz kolejnych spotkań: 8 grudnia (sobota), godz. 12-14. Gość: Małgorzata Sikorska-Miszczuk (dramatopisarka) 15 grudnia (niedziela), godz. 9.30-11.30. Gość: Martyna Dworakowska (scenograf) Koordynatorzy projektu: Monika Bania, Marcin Koziński kontakt: teatrdo2@gmail.com

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji