Artykuły

Poznań. Premiery Teatru Ósmego Dnia i Kuby Kaprala

Końcówka miesiąca upłynie pod znakiem polityki w teatrze. Na zakończenie obchodów jubileuszowych Teatr Ósmego Dnia zaprasza na premierę nowego spektaklu "Do władzy wielkiej i sprawiedliwej". Kilka dni później Kuba Kapral i Dominik Złotkowski pokażą premierowy spektakl "Bóg zapłać", który już żyje na Facebooku od kilku tygodni i budzi emocje wśród fejsowiczów.

Teatr Ósmego Dnia w ramach obchodów 20-lecia swojego pobytu przy ul. Ratajczaka 44 zaprasza na premierę. Tytuł brzmi jak apostrofa: "Do władzy wielkiej i sprawiedliwej". Ale, jak deklaruje Ewa Wójciak spektakl nie będzie miał charakteru modlitewnego.

Spektakl powstał w oparciu o donosy obywateli kierowane do urzędów skarbowych, fragmenty artykułów publikowanych w prasie codziennej oraz donosy, do których dotarła Barbara Engelking i opublikowała w książce "Szanowny Panie Gistapo". Jak w większości spektakli Teatru Ósmego Dnia scenariusz jest dziełem zespołu. Oprawę plastyczną przygotował Jacek Chmaj, a występują: Ewa Wójciak, Adam Borowski, Tadeusz Janiszewski i Marcin Kęszycki.

Kilka dni później Kuba Kapral i Dominik Złotkowski zapraszają na spektakl zatytułowany "Bóg zapłać", który Teatr Ósmego Dnia produkuje w ramach konkursu OFF: Premiery/Prezentacje. Autorzy spektaklu sa laureatami tego konkursu. A ich spektakl ma charakter demskatorski wobec naszej rzeczywistości.

DO WŁADZY WIELKIEJ I SPRAWIEDLIWEJ

Teatr Ósmego Dnia (ul. Ratajczaka 44)

sobota-niedziela 24-25.11. godzina 19 bilety: 10 zł

Teatr Ósmego Dnia (ul. Ratajczaka 44)

piątek-sobota 29-30.11. godzina 19 bilety: 7 zł

***

Polityka i rzeczywistość na scenie alternatywnej

Końcówka miesiąca upłynie pod znakiem polityki w teatrze. Na zakończenie obchodów jubileuszowych Teatr Ósmego Dnia zaprasza na premierę nowego spektaklu "Do władzy wielkiej i sprawiedliwej". Kilka dni później w tej samej przestrzeni Kuba Kapral i Dominik Złotkowski pokażą premierowy spektakl "Bóg zapłać", który już żyje na Facebooku od kilku tygodni i budzi emocje wśród fejsowiczów. Do tego trzeba by dodać teatr z zupełnie innej parafii, czyli "Modlitwy ludzi, którzy się nie modlą" przygotowany w ramach Festiwalu Słowa. Być może uda się w ten sposób przyjrzeć naszej współczesności i temu, jakie miejsce w niej zajmujemy. Kim jesteśmy?

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji