Artykuły

Dyskretny urok stosunków na szczycie

W minifestiwalu "Komedie Lata" kolej na wrocławską współprodukcję Teatru Poniedziałkowego i Polskiego. "Unię bez tajemnic" Edwarda Taylora - klasyczną komedię na pograniczu farsy, opowiadającą o codziennym życiu urzędników pracu­jących w strukturach Unii Europejskiej - wystawił Marcin Sławiński.

Sir Clive Partridge, wyższy urzędnik Komisji Wspólnego Rynku, ma być wybrany na jej przewodniczącego. Jest idealnym kandydatem: zna tajniki dyplomacji, wie, jak poradzić sobie z protestami ekologów i rolników. Przyszła kariera Partridge'a zapowia­da się fantastycznie. W dniu wyboru na stanowisko w wytwornym paryskim aparta­mencie gromadzą się przedstawiciele unijnego establishmentu, aż tu nagle...

Farsa ma to do siebie, że trudno nadążyć za przebiegiem zdarzeń. W każdym razie bierze w nich udział czworo drzwi, balkon, aneks kuchenny z eksplodującym piecy­kiem, fruwające butelki po koniaku, niszczarka śmieci, w której lądują garnitury bo­haterów. Przekład Elżbieta Woźniak, konsultacja scenograficzna Andrzej Witkowski. W koncercie zespołowej gry aktorskiej udział biorą: Dominika Figurska, Agata Skowrońska, Aldona Struzik, Monika Szalaty, Zygmunt Bielawski, Wojciech Dąbrow­ski, Andrzej Mrozek, Paweł Okoński, Edwin Petrykat i Wojciech Ziemiański.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji