Artykuły

Żary. Wiesław Komasa w DK

Żarski Dom Kultury zaprasza 22 listopada na spektakl słowa "Bóg pisze prosto na liniach krzywych " w wyk. Wiesława Komasy.

Spektakl na podstawie tekstów: K. Wojtyły, Z. Herberta, C.K. Norwida, J. Wittlina, J. Twardowskiego, R. Brandstaettera. Tematycznym spoiwem łączącym wszystkie prezentowane przez artystę utwory jest człowiek i jego relacja z otaczającym go światem - będącym od zawsze fascynującym i zarazem niepokojącym fenomenem. Spektakl ten to próba przekazania i wyrażenia ogólnego ludzkiego doświadczenia Tajemnicy - objawiającej się pod postacią Boga i nierozerwalnie związanego z Nim bytu - człowieka.

Poprzez poetyckie niezwykle sugestywne wizje wielkich twórców aktor stara się odnaleźć uniwersalny mianownik ludzkiej duszy.

Niezwykła siła wybitnego aktorstwa skupiona w osobie Wiesława Komasy, uznanego za mistrza kunsztu aktorskiego, rozświetla na "moment" wnętrze człowieka - zagubionego w otchłaniach własnego jestestwa i wciąż próbującego odczytać znaki Boskie umieszczone na krzywych liniach oddanego mu w zastaw życia.

***

22-11-2012, godz. 18, sala widowiskowa "Luna" ul. Okrzei 35

Bilety w cenie 15 zł i 10 zł do nabycia w Żarskim Domu Kultury w godz. od 9.00 do 15.30

Istnieje możliwość rezerwacji telefonicznej pod nr tel. 68 374 24 13

oraz e-mail dkzary@pro.onet.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji