Artykuły

Gdynia. Premiera Teatru Proteus w Centrum Kultury

Życie młodej matki, doktorantki polonistyki, jest tematem komedii "Być jak Maria Janion" niezależnego Teatru Proteus. Premiera w piątek w Centrum Kultury w Gdyni.

Bohaterka sztuki, doktorantka polonistyki, zapatrzona w kobietę sukcesu i wielką intelektualistkę Marię Janion pragnie przybrać jej cechy, wcielić się w jej postać. Swoje zauroczenie intelektualistką przeżywa, będąc na urlopie wychowawczym z dwójką małych dzieci. Wykonywanie codziennych czynności domowych przeplata się ze światem nauki. Spektakl z dużą dozą humoru ukazuje dobre i słabe strony życia młodej kobiety.

Spektakl "Być jak Maria Janion" reżyseruje Marcin Grota, rocznik 1972, absolwent Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, studium scenariuszowego przy łódzkiej Filmówce oraz reżyserii w krakowskiej szkole teatralnej. W swoim dorobku ma on m.in. "Mieszczan" Maksyma Gorkiego, wyreżyserowanych w 2002 r. w Teatrze Wybrzeże czy skompilowaną przez siebie "Galaktykę Szekspir", przygotowaną w 2008 r. w Nowym Teatrze w Słupsku. W przedstawieniu wystąpi młoda aktorka Agnieszka Skawińska, absolwentka studium wokalno-aktorskiego przy Teatrze Muzycznym im. Baduszkowej w Gdyni. Jest ona znana już publiczności z ról w sztukach wystawianych w Centrum Kultury w Gdyni, gdzie wcieliła się w postać Bianki w "Romancy" Jacka Chmielnika w reż. Dariusza Majchrzaka oraz Aliny w "Balladynie" w reż. Tomasza Podsiadlego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji