Artykuły

Kalisz. Teatr szykuje się do sezonu

Jesień w kaliskim teatrze upłynie pod znakiem dwóch premier: "Trzy po trzy" wg Aleksandra Fredry oraz teatralnej adaptacji scenariusza filmowego Larsa von Triera "Przełamując fale".

"Trzy po trzy" będzie pierwszą premierą zbliżającego się, nowego sezonu artystycznego. Reżyserem sztuki będzie Rudolf Zioło, który przedstawienie oprze na pamiętnikach Fredry spisywanych w latach 1844-1846, a sięgających do okresu jego służby w armii Księstwa Warszawskiego i udziału w wojnach napoleońskich.

Z kolei na koniec października planowana jest premiera teatralnej adaptacji scenariusza filmowego Larsa von Triera "Przełamując fale". W tym przypadku adaptacji scenariusza i realizacji przedstawienia podjął się reżyser Maciej Podstawny.

W repertuar kaliskiego teatru wpisano ponadto m.in. "Abonament na szczęście", czyli koncert złożony z utworów Agnieszki Osieckiej. Jej piosenki zaśpiewa Agnieszka Dulęba-Kasza w towarzystwie pianistki, Mileny Antoniewicz. Na gitarze oraz harmonijce zagra Przemysław Burek.

Teatr nie zapomina o swoich wiernych, najmłodszych widzach. To z myślą o nich przygotowywany jest spektakl "Czarodziejskie sztuczki" wg Stoliczku, nakryj się! Wilhelma i Jakuba Grimm.

A ponadto w repertuarze teatralnym m.in. sztuki "Napis", "Mayday", Orkiestra "Titanic" i oczywiście bijące rekordy popularności - "Szalone nożyczki".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji