Artykuły

Gdynia. Monodram Agnieszki Skawińskiej w CK

7 września w Centrum Kultury odbędzie się premiera spektaklu Teatru Proteus "Być jak Maria Janion" w reż. Marcina Groty.

Co się dzieje, gdy młoda doktorantka na polonistyce niespodziewanie zachodzi w ciążę z przypadkowym mężczyzną, którego tożsamości nie jest w stanie nawet określić - i w dodatku rodzi bliźniaczki? Jak pogodzić samotne wychowanie dwójki dzieci z wymaganiami kariery zawodowej?

Bohaterka sztuki, Anna, walczy z brakiem pieniędzy, czasu i samą sobą. Jej walka owocuje w wiele nieodparcie zabawnych sytuacji i układa się w historię dojrzewania do macierzyńskiej miłości. "Być jak Maria Janion" to spektakl dla przyszłych matek, równie niezbędny jak szkoła rodzenia, dla obecnych matek, równie niezbędny jak zapas pieluch i dla byłych matek, równie wzruszający jak rodzinne fotografie. To również spektakl dla mężczyzn, którzy chcą zrozumieć tajemnicę kobiecości. A także dla wszystkich, którzy szukają dobrej zabawy!

***

O realizatorach:

Marcin Grota - absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie, Studium Scenariuszowego przy łódzkiej Filmówce i reżyserii w krakowskiej PWST. Reżyser, eseista, dziennikarz, dramaturg. Reżyserował na najlepszych polskich scenach, między innymi w Teatrze Wybrzeże, Teatrze im. Jaracza w Łodzi, Teatrze Narodowym. Ojciec trójki dzieci.

Agnieszka Skawińska - dyplomowana aktorka. Debiutowała na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni w spektaklu "My Fair Lady" w reżyserii Macieja Korwina. W lutym 2011 wyjechała na miesięczne tournee do Kanady z Teatrem Rozmaitości z Gdańska ze spektaklem "Zło tańcem zwyciężaj" w reżyserii Adama Gromadzkiego. Trójmiejskiej publiczności dała się między innymi poznać jako Bianka w "Romancy" Jacka Chmielnika w reżyserii Dariusza Majchrzaka oraz Alina w "Balladynie" Juliusza Słowackiego w reżyserii Tomasza Podsiadłego. Obecnie jest studentką Uniwersytetu Gdańskiego na ostatnim roku filozofii.

***

Agnieszka Skawińska, Marcin Grota

"Być jak Maria Janion"

Reżyseria, scenografia i opracowanie muzyczne - Marcin Grota

Występuje - Agnieszka Skawińska

Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51, Gdynia

Czas trwania: 70 min *Bilety: 5 zł próba; 25 zł/20 zł spektakl

6.09; godz 19.00 otwarta II próba generalna

7.09; godz. 19.00 premiera

8.09; godz 19.00

20.09; godz. 16.00

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji