Artykuły

Toruń. Aktorzy Teatru Horzycy i Wiczy na ekranie

W piątek premiera filmu "Caissa" w reżyserii toruńskiego twórcy Marcela Woźniaka. W obrazie pojawiają się aktorzy dwóch toruńskich teatrów.

Fabuła nawiązuje do rozgrywki w szachy, co podkreślone jest przez scenerię filmu - akcja rozgrywa się w labiryncie wież, baszt i dziedzińców toruńskiej Starówki. Tytuł pochodzi zaś od imienia mitycznej driady trackiej, którą od XVIII wieku przedstawia się jako boginię szachów.

Film opowiada historię spotkania dwóch przyjaciół, którzy po latach rozłąki przez przypadek wpadają na siebie na ulicy. Każdy z nich zaczyna snuć domysły na temat swojego dawnego kompana. Czy mu się udało? Jak żyje? Okazuje się, że jest zupełnie inaczej niż sobie wyobrażają. Specyficzna rozgrywka, która toczy się między nimi zostaje dodatkowo podsycona przez pojawienie się trzeciej postaci - kobiety, o którą obydwoje bohaterów walczyło w młodości.

Odtwórcami głównych ról są aktorzy związani z Teatrem Wiczy: Krystian Wieczyński oraz Radosław Smużny. Partnerują im m.in. Paweł Tchórzelski, Anna Milczarczyk, Jarosław Felczykowski (aktorzy Teatru Horzycy) oraz Leonard Cebo.

Za zdjęcia odpowiadają Łukasz Bieńkowski i Radosław Naworski. Montażem zajmuje się Paweł Żydowicz. Muzykę skomponowali Piotr Wypych i Piotr Zawałkiewicz, znany jako dj Ike.

Premiera odbędzie się w piątek o godz. 20.12 w kinie Tumult na Rynku Nowomiejskim. Wstęp wolny

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji