Artykuły

Warszawa. Premiera "Tańczącego z myślami" na Chłodnej

Po czterech latach od premiery one man show "To nie jest kraj dla wielkich ludzi", Rutkowski znowu schodzi do piwnicy na Chłodnej 25. Tym razem powraca z klasycznym stand-up comedy. "Tańczący z myślami" to stuprocentowy stand-up w najlepszym wydaniu.

To jeden dzień z życia Rafała Rutkowskiego, napisany przez Adama Gawędę. Niepoprawny, ostry, szczery, a przede wszystkim szatańsko zabawny.

Rutkowski i Gawęda mówią: "Stworzyliśmy pierwszy polski stand-up oparty na regułach, bez których nie istnieje prawdziwa komunikacja: nasze wypowiedzi są szczere i osobiste, nie musimy udawać i zmyślać, żeby rozbawiać ludzi - samo życie dostarcza dostatecznie dużo tematów i nie musimy ich kolorować. Absurd i ironia doskonale się dzisiaj mają bez pomocy kabaretowych trików. Nasza wypowiedź ma trwać dłużej niż śmiech po niej, dlatego musi być prawdziwa, czyli szczera i osobista. Ludzie bywają zmienni, ale rzeczywistości nie da się zmienić, za to można ją próbować zrozumieć i wtedy robi się naprawdę śmiesznie. Człowiek dowiaduje się, że nie wie co to jest czas, przestrzeń, dlaczego się urodził, co się stanie jak umrze, i że miłość to zmiany chemiczne w mózgu, a zdrowie zależy od polityki. Dlatego Rafał nie przebiera się za idiotę, a Adam nie przebiera w słowach. Nie istnieją dla nas tematy tabu, ale istnieje dobry smak. Dlatego obnażamy wszystkich, a nie tylko niektórych. Rafał jest aktorem, komikiem - po prostu jest śmiesznym facetem z odpowiednią ekspresją, Adam stara się nie robić nic (jak przystało na człowieka współczesnego renesansu) - po prostu myśli, więc woli nie mówić. To tylko puste definicje, a my nie definiujemy świata na nowo, tylko zauważamy rzeczy absolutnie oczywiste. To niby takie proste, ale prawie każdy z tego wyrasta."

Chcesz wrócić do rzeczywistości, zobacz STAND-UP COMEDY "Tańczący z myślami". Przyjdź, przekonaj się, wykryj fałsz i pierwszy rzuć kamieniem (kamienie owinięte w stuzłotówki do nabycia przed występem za sto trzydzieści).

Premiera: 13 sierpnia na Chłodnej 25.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji