Artykuły

Wrocław. Magda Schejbal w radiu

"Schejbalanga" to nowa, autorska audycja wrocławskiej aktorki w radiowej "Czwórce". Program celebrytki zastąpił muzyczne pasmo "Dancehall masakra", wywołując gorący sprzeciw ze strony słuchaczy.

- Oddajcie "Dancehall masakrę", łobuzy! Nie chcemy Szambobalangi!!! - komentarz Andrzeja na stronie nowej audycji dobrze oddaje zdanie innych słuchaczy radia. Oskarżenia o rugowanie ciekawych muzycznych treści z alternatywnej niegdyś "Czwórki" mieszają się z krytyką Magdaleny Schejbal jako prowadzącej. I rzeczywiście, słuchając debiutanckiej audycji aktorki trudno o zachwyty.

Tematem pierwszej "Schejbalangi" z 7 lipca było Euro 2012, które najwyraźniej nie jest jej ulubionym tematem. Wypowiedzi Schejbal skupiały się wokół patriotycznych uniesień i ogólnonarodowego entuzjazmu, a dzwoniące do studia słuchaczki pytała, jak przeżyły Euro, podczas gdy ich partnerzy okupowali telewizory. Większość dawnych słuchaczy "Dancehall masakry", którzy tej soboty zamiast ulubionej audycji musieli słuchać Magdy Schejbal, nie zostawiła na niej suchej nitki, zarzucając aktorce nudę i brak przygotowania redaktorskiego. Ale jeszcze mocniej dostaje się władzom stacji:

- "Czwórka" od jakiegoś czasu tęchnieje. Osobowości znikają, a miernoty triumfują. Patrz zmiana prowadzących "Ministerstwo Dźwięku", w miejsce uroczej Pauliny i charyzmatycznego Koncy wstawili kosmitę, teraz "Dancehall masakra" skasowana i jest po staremu. To już nawet słychać... w miejsce muzyki, którą trudno było znaleźć gdzie indziej, mamy zalew nędzy a la indie hipsters. Kiedy koniec i nowy początek tego radia, bo czuć już zmęczenie materiału - pisze w komentarzach słuchacz ao, któremu wtóruje Wichura: - Zadam pytanie... co nowego wnosi ta audycja? Jakąś świeżą krew, nowe tematy, nowy gatunek muzyczny? Nie! Kolejne pieprzenie o Szopenie. Ogromne rozczarowanie, "Czwórko"! Wsłuchaj się w głos ludzi.

Szejbalanga zadebiutowała na antenie "Czwórki" w ostatnią sobotę i będzie emitowana raz w tygodniu między godz. 14 a 16. Program Magdy Schejbal zastąpił "Dancehall masakrę" prowadzoną przez parę Junior Stress, czyli Marcel Galiński, oraz 27 Pablo, czyli Paweł Szaszczukiewicz. Podczas programu prezentowano utwory z nurtów dancehall i reggae, którym towarzyszyły wywiady z polskimi i międzynarodowymi gwiazdami gatunku, często emitowane na żywo. Dla Magdaleny Schejbal angaż w "Czwórce" jest pierwszym od czasu ostrego sporu z producentami serialu "Szpilki na Giewoncie", o którym pisaliśmy tutaj.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji