Artykuły

Wrocław. Licealiści i seniorzy przedpremierowo

"Jestem za krótkie - powiedziało życie" - to tytuł prezentacji teatralnej w wykonaniu grupy seniorów i licealistów - uczestników warsztatów, które odbywały się we Wrocławskim Teatrze Współczesnym od 24 maja. Prezentacja rozpocznie się dziś o g. 19 na Scenie na Strychu WTW w ramach pierwszego spotkania "Wokół premiery spektaklu Hopla, żyjemy!".

Międzypokoleniowe warsztaty teatralne "W obronie godnej starości" są projektem kulturalno-edukacyjnym, zorganizowanym wspólnie przez WTW oraz Stowarzyszenie K.O.T. Zostały one wpisane do programu Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012 Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Projekt powstał z potrzeby uświadomienia młodemu pokoleniu, jaka jest specyfika życia osób starszych oraz z poczucia, że należy i warto wspierać nawiązywanie relacji międzypokoleniowych i wymianę doświadczeń między seniorami i młodzieżą. W warsztatach prowadzonych przez aktorów WTW Annę Kiecę i Edwarda Kalisza, a także dramaturga teatru - Anetę Cardet i koordynatorkę projektu - Karolinę Marciniak - wzięli udział uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu oraz Panie i Panowie z Wrocławskiego Centrum Seniora.

Razem pracowali nad tekstem mini-spektaklu, dyskutowali, wspominali, rozmawiali o swoich nadziejach, oczekiwaniach, stereotypach, które wiążą się z problem starości. Poznawali też podstawy warsztatu aktorskiego.

Po pokazie ich wspólnej pracy planowana jest dyskusja nad głównym tematem projektu, która wprowadzi widzów w zagadnienia poruszane w spektaklu Krystyny Meissner "Hopla, żyjemy!". Pokazy przedpremierowe najnowszej premiery Wrocławskiego Teatru Współczesnego odbędą się już 27 i 28 czerwca, a premiera - 29 czerwca.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji