Artykuły

Kraków. Premiera "Wieczoru kawalerskiego" w Bagateli

Gala premierowa komedii "Wieczór kawalerski" Robina Hawdona odbędzie się w sobotę na Dużej Scenie Teatru Bagatela w Krakowie. Spektakl wyreżyserował Paweł Pitera.

"Wieczór kawalerski" to lekka, klasyczna, angielska farsa, która zaczyna się rankiem w dniu ślubu głównego bohatera. Po mocno zakrapianym wieczorze kawalerskim, przyszły pan młody budzi się w hotelu obok pięknej, ale zupełnie nieznajomej dziewczyny. Z pomocą spieszy mu zatem najlepszy przyjaciel i niczego nieświadoma, acz rezolutna pokojówka.

Reżyser Paweł Pitera z "Wieczorem kawalerskim" powraca do krakowskiego teatru, gdzie wcześniej reżyserował już komedie "Boeing, Boeing - odlotowe narzeczone" i "Okno na parlament".

Jak przyznaje, wybrał farsę Hawdona zgodnie ze swoim przekonaniem, że lekki repertuar teatralny jest konieczny, potrzeby i oczekiwany przez widzów. Swoją rolę podczas pracy przy komediach i farsach określa jako inscenizatora, a nie reżysera.

"Rolą inscenizatora jest, by to, co widz ogląda na scenie teatralnej (...) było atrakcyjne, wartko zagrane, kolorowo oprawione i miało swoje tempo" - podkreślił.

W obsadzie spektaklu znalazł się życiowy duet, Magdalena Walach i Paweł Okraska, a także Ewelina Starejki, Karolina Chapko, Anna Rokita, Alina Kamińska i Ewa Mitoń, Justyna Schneider. Partnerują im: Adam Szarek, Maurycy Popiel, Sławomir Sośnierz, Krzysztof Bochenek oraz występujący gościnnie Marek Kałużyński.

Sztukę w przekładzie Elżbiety Woźniak wyreżyserował Paweł Pitera. Scenografię opracowała Joanna Schoen, a za światła odpowiada Marek Oleniacz.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji