Artykuły

Wrocław. Elżbieta Golińska laureatką Forbesa

Aktorka Wrocławskiego Teatru Współczesnego znalazła się wśród laureatów plebiscytu Profesjonaliści Forbesa 2012 - Zawody Zaufania Publicznego.

Redakcja magazynu Forbes wytypowała przedstawicieli pięciu zawodów: adwokat, aktor, architekt, lekarz i radca prawny. Wszyscy oni oprócz codziennej pracy angażują się w działania na rzecz społeczności lokalnych, wielu z nich wspiera akcje filantropijne.

Elżbieta Golińska związana jest z Wrocławskim Teatrem Współczesnym od 1980 roku. Zagrała tu wiele wspaniałych ról m. in. W spektaklach Kazimierza Brauna, Jana Szurmieja, Krystyny Meissner, Rimasa Tuminasa, Anny Augustynowicz, Piotra Tomaszuka, Pawła Miśkiewicza. Jest laureatką nagród na festiwalach teatralnych oraz zdobywczynią Złotej i Srebrnej Iglicy - prestiżowej nagrody teatralnej Dolnego Śląska. Ostatnio z sukcesem prezentowała na Scenie Inicjatyw Aktorskich WTW swój monodram "Chwila" złożony z wierszy Wisławy Szymborskiej.

Aktorka przez wiele lat pracowała z młodzieżą zainteresowaną teatrem, a trzy lata temu w Zakładzie Karnym nr 1 we Wrocławiu rozpoczęła razem z Markiem Tyburem projekt artystyczno-terapeutyczny Protezownia. Powstają tam przedstawienia, które obok walorów artystycznych mają trudny do przecenienia wymiar międzyludzki. Uczestnicy wspólnie przygotowują tekst, dekoracje, rekwizyty i kostiumy. Mają okazję dotknąć świata, który był dla nich dotychczas niedostępny, uczą się nowego podejścia do życia, wypracowują relacje społeczne na nowych zasadach. Równolegle Elżbieta Golińska prowadzi zajęcia teatralne w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 2 we Wrocławiu. Na 23 czerwca zaplanowana jest premiera spektaklu przygotowanego przez wychowanków Ośrodka.

Ceremonia wręczenia nagród w plebiscycie FORBESA odbędzie się 21 czerwca. Towarzyszyć jej będzie panel dyskusyjny poświęcony problemom i wyzwaniom, z którymi spotykają się przedstawiciele zawodów zaufania publicznego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji