Artykuły

Bolesławiec. "Niekończąca się opowieść" w Teatrze Starym

2 czerwca o godz. 15 i 18 legnicki Teatr im. Modrzejewskiej zaprezentuje na bolesławieckiej scenie impresaryjnej "Niekończącą się opowieść".

Wyjazdowe spektakle legniczan w Bolesławcu, to wypełnianie umowy o współpracy, jaką z tamtejszym starostwem powiatowym podpisał w marcu br. Teatr im. Modrzejewskiej przy okazji uroczystości otwarcia obiektu Teatru Starego po wieloletnim remoncie (na inaugurację legniczanie dwukrotnie pokazali wówczas "Mizantropa" Moliera).

"Niekończąca się opowieść" w legnickiej adaptacji Pawła Palcata i Roberta Urbańskiego to klasycznie familijne przedstawienie z gatunku tych, które z równą przyjemnością obejrzeć mogą zarówno dzieci, jak i towarzyszący im dorośli. Inspiracją dla twórców przedstawienia była wydana w 1979 roku powieść fantasy, która błyskawicznie stała się światowym bestsellerem tłumaczonym na wiele języków, porównywalnym wyłącznie z późniejszym od niej cyklem przygód Harry'ego Pottera. Na jej podstawie w roku 1984 nakręcony został film, kinowy przebój sprzed ćwierćwiecza. Właśnie śladem tej filmowej adaptacji powieści podążyli twórcy scenariusza legnickiego przedstawienia.

Przeniesienie widza w świat baśni i zamieszkujących go niezwykłych postaci stał się dla legnickich twórców okazją do pokazania potęgi żywego teatru i jego środków inscenizacji: kostiumu, scenografii, ruchu, światła (z elementami teatru cienia) i muzyki. Publiczność będzie świadkiem opowieści wzruszającej, czasami bardzo zabawnej, ale także efektownych popisów umiejętności aktorów - z elementami żonglerki, szczudlarstwa i śpiewu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji