Artykuły

Poznań. Renata Borowska-Juszczyńska dyrektorem Wielkiego

W czwartek na posiedzeniu Zarządu Województwa Wielkopolskiego marszałek zarekomenduje Borowską-Juszczyńską jako jedynego kandydata na szefa Opery. Nowa szefowa pokieruje Teatrem Wielkim od 1 lipca.

W czwartek na posiedzeniu Zarządu Województwa Wielkopolskiego marszałek zarekomenduje Borowską-Juszczyńską jako jedynego kandydata na szefa Opery.

Borowska-Juszczyńska jest obecnie zastępczynią dyrektora ds. artystycznych poznańskiej Opery, ukończyła kulturoznawstwo, ma też podyplomowe studia z zarządzania. Do 2009 roku związana była z Fundacją Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta. Od 2005 roku przygotowuje w Poznaniu, w ramach utworzonej przez siebie Fundacji Nuova, Festiwal Wiosny, zajmujący się reinterpretacjami "Święta Wiosny" Igora Strawińskiego, a od 2008 - także Poznań Live Festival.

- Jest sprawnym menedżerem, a o to właśnie chodzi - powiedział "Gazecie" jeden z urzędników Urzędu Marszałkowskiego. Borowska-Juszczyńska uzyskała największą - ze wszystkich siedmiu kandydatów - ilość punktów od jurorów konkursu, wśród których była m.in. Ewa Michnik, szefowa Opery we Wrocławiu.

Kontrakt Michała Znanieckiego, obecnego szefa Teatru Wielkiego, wygasa 30 czerwca. Od 1 lipca w jego fotelu zasiądzie Renata Borowska-Juszczyńska, z którą Urząd Marszałkowski podpisze umowę na kolejne trzy sezony artystyczne.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji