Artykuły

Kraków. "Ładne kwiatki" w Grotesce

Jutro w Teatrze Groteska premiera "Ładnych kwiatków" w reżyserii Krzysztofa Jędryska, znanego aktora Teatru im. J. Słowackiego.

W krainie kwiatów pojawia się potwór... A tam, lepiej nie wymawiać, jakie ma imię. Opowiedzmy o kwiatkach - bohaterach tej historii. Kwiaty najpierw wpadają w popłoch, a potem po naradzie u Królowej Róży postanawiają stawić czoła wrogowi. Czy im się uda? Czy Bratek, Tulipan, Chryzantema, Kaktus, Gerbera są tu kwiatami nie tylko o odmiennym wyglądzie, ale także o różnym usposobieniu? Czy ta opowieść o kwiatach, ale także o tym, jak rozkwita przyjaźń, rodzi się miłość i zwycięża odwaga wzruszy, rozśmieszy, nauczy? Czy poznamy pochodzenie, marzenia i tęsknoty bohaterów? Czy przemierzając tę kwiecistą krainę, słuchając lirycznych, przyjemnych dla ucha piosenek i śledząc wartką intrygę "Ładnych kwiatków" dotrzemy do szczęśliwego zakończenia? Czy odgadniemy, który kwiatek okaże się prawdziwym bohaterem?

Na te i dziesiątki innych pytań odpowie nam spektakl "Ładne kwiatki" w reżyserii Krzysztofa Jędryska, znanego aktora Teatru im. J. Słowackiego. Autorką intrygującej scenografii jest Małgorzata Zwolińska, zaś autorską wersję opowieści przygotowali Małgorzata Brozonowicz, aktorka "Groteski", i Paweł Szumieć.

Dlaczego najmłodsi widzowie zobaczą właśnie "Ładne kwiatki"? O tym opowiedział nam Adolf Weltschek, dyrektor teatru: "Ładne kwiatki", bo przecież tęsknimy w naszym brzydkim świecie za pięknem, bo tęsknimy w naszym świecie zamętu za ładem. W tym przedstawieniu dostaniemy jedno i drugie. Tęsknimy też za lekką, pogodną formą. I w takiej właśnie formie muzycznej chcemy przekazać najmłodszym widzom nasze wspólne tęsknoty za uporządkowanym światem. Poprosiliśmy do wyreżyserowania spektaklu Krzysia Jędryska jako specjalistę od komedii dell'arte i od wszystkiego, co łączy się z cielesnością, z ruchem aktora. Ten spektakl będzie miał wiele elementów choreograficznych, tak atrakcyjnych dla widzów w każdym wieku.

W spektaklu zobaczymy: Oliwię Jakubik, Katarzynę Kuźmicz, Iwonę Olszewską, Maję Kubacką, Michała Snarskiego, Pawła Mroza, Rafała Szumskiego i Bartosza Watemborskiego.

Sobota, 21 kwietnia, godz. 17, Teatr Groteska

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji