Artykuły

Kraków. W Grotesce premiera "Ładnych kwiatków"

"Ładne kwiatki" - to najnowszy spektakl dla dzieci przygotowany w krakowskim Teatrze Groteska. Premiera odbędzie się w najbliższą sobotę.

- To historia o tym, że w nawet w najgorszych momentach, które wydają się momentami ostatecznej grozy następuje rozwiązanie sytuacji i pojawia się ład, za którym wszyscy tak tęsknimy. O tym chcemy opowiedzieć najmłodszym widzom, żeby wchodząc w świat dorosłych mieli poczucie, że jeśli

tylko chcemy i mocno się postaramy wszystko może się dobrze skończyć - mówił o "Ładnych kwiatkach" dyrektor Groteski Adolf Weltschek.

Dodał, że to także opowieść o problemach, z którymi każdy z nas styka się w społeczeństwie.

Tekst "Ładnych kwiatków" napisali Małgorzata Brożonowicz-Sienkiewicz i Paweł Szumiec, który jest także autorem piosenek. Spektakl wyreżyserował Krzysztof Jędrysek, a autorką scenografii jest Małgorzata Zwolińska. W przedstawieniu wiele jest muzyki i elementów tańca.

"Ładne kwiatki" to opowieść o nieproszonym gościu w krainie kwiatów. Gdy się pojawia delikatne i piękne kwiaty wpadają w panikę, a po naradzie u Królowej Róży postanawiają stawić czoła wrogowi. To opowieść o przyjaźni, miłości i odwadze. Spektakl jest adresowany do najmłodszych widzów:

przedszkolaków i uczniów pierwszych klas szkoły podestowej.

Na scenie występują: Oliwia Jakubik, Katarzyna Kuźmicz, Iwona Olszewska, Maja Kubacka, Michał Snarski, Paweł Mróz, Rafał Szumski i Bartosz Watemborski.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji