Artykuły

Wrocław. "Białe małżeństwo" na plakatach

W foyer Wrocławskiego Teatru Współczesnego 11 kwietnia o 17.00 otwarta zostanie wystawa plakatów do spektaklu "Białe małżeństwo" w reżyserii Krystyny Meissner.

W roku Tadeusza Różewicza we Wrocławiu (2011) studenci z Pracowni Projektowania Graficznego wrocławskiej ASP otrzymali zadanie przygotowanie prac projektowych nawiązujących do twórczości tego wybitnego poety i dramaturga. Joanna Skrzypiec zorganizowała warsztaty plakatu w oparciu o spektakl WTW.

Wizyta na spektaklu poprzedzona była lekturą tekstu i cyklem spotkań, na których studenci poznawali historię i specyfikę tworzenia plakatów. Pod okiem Mistrza - Jana Jaromira Aleksiuna - studenci zaprojektowali ponad 40 prac. Profesor Aleksiun wraz z Eugeniuszem Getem-Stankiewiczem, Jerzym Czerniawskim i Janem Sawką należał przed laty do legendarnej "wrocławskiej czwórki" plakacistów. Sam wielokrotnie projektował plakaty do spektakli wystawianych na scenie przy ul. Rzeźniczej - wśród nich były także utwory Tadeusza Różewicza.

Autorami prezentowanych na wystawie prac są głównie studenci drugiego, trzeciego i czwartego roku wrocławskiej ASP. "Nie mieli łatwego zadania - mówi Joanna Skrzypiec, asystentka prof. Aleksiuna w Pracowni Projektowania Graficznego - oficjalny plakat towarzyszący spektaklowi jest świetny [projekt: Joanna Wojtuś], ale myślę, że sobie poradzili z wyzwaniem. Wykorzystali przede wszystkim liczne symbole i dwuznaczności, w które tekst dramatu i spektakl obfituje".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji