Artykuły

Powrót do Rumcajsa

Na scenie jeleniogórskiego Teatru Norwida po 36 latach musical Katarzyny Gartner"Przygody rozbójnika Rumcajsa". Spektakl sprzed lat wyreżyserowała Alina Obidniak - w roli tytułowej publiczność oglądała Wojciecha Kosińskiego, a Słoneczko zagrał Krzysztof Janczar. Reżyserem nowej wersji jest Kazimierz Mazur, a jej twórcy deklarują, że będzie to przedstawienie bajecznie kolorowe i bardzo dynamiczne. I że w warstwie muzycznej pojawią się tu elementy rocka, reggae i hip-hopu. Fabuła jednak pozostanie niezmienna - w małym czeskim miasteczku Jicinie mieszkał szewc Rumcajs, któremu wiodło się bardzo dobrze, dopóki nie naraził się urzędnikowi Księcia Pana i nie został wygnany z miasteczka. Od tej pory jest rozbójnikiem o złotym sercu - mieszka w lesie i chroni tamtejszą zwierzynę przed myśliwymi Księcia Pana. Poznajemy go, kiedy poszukuje żony - zaprzyjaźnione z nim Słoneczko sprowadza do lasu dwie siostry: Ankę i Hankę. Jedna z nich pokocha Rumcajsa gorącą miłością i zamieszka z nim w lesie.

"Przygody rozbójnika Rumcajsa", libretto - na podstawie opowiadań Vaclava Ctvrtka - napisał Ernest Bryll, muzykę skomponowała Katarzyna Gartner. Autorem scenografii jest Jan Polivka, kostiumy zrobiła Elżbieta Terlikowski.

W rolach głównych występują: Elwira Hamerska-Kijańska, Magdalen Kępińska, Małgorzata Osiej-Gadzin; Robert Dudzik, Igor Kowalik, Tadeusz Wnuk, Andrzej Kępiński, Kazimierz Krzaczkowski.

Premiera w niedzielę, 24 kwietnia, godz.19.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji