Artykuły

Pomost z "Hamleta"

Długo Jerzy Grzegorzewski kazał nam czekać na to przedstawienie. Teraz zamyka nim cykl spektakli opartych na dramatach Wyspiańskiego, dla którego chciał uczynić z Narodowego dom i pomnik.

"Hamlet" (a dokładniej The Tragicall Historie of Hamlet, Prince of Denmark by William Shakespeare. Według polskiego tekstu Józefa Paszkowskiego, świeżo przeczytana i przemyślana przez St. Wyspiańskiego) to tekst, który powstał w ciągu paru tygodni na przełomie 1904 i 1905 roku. Autor dedykował go "aktorom polskim". W improwizacji na temat "Hamleta" zapisał nie tylko rozważania nad największym dziełem Szekspira, ale także swą wizję teatru i Hamleta osadzonego w polskiej historii i rzeczywistości.

W roli Wyspiańskiego wystąpi Wojciech Malajkat. W przedstawieniu zobaczymy także Ewę Konstancję Bułhak, Beatę Fudalej, Annę Ułas, Marka Barbasiewicza, Jana Englerta oraz Igora Przegrodzkiego. "Hamlet Wyspiańskiego" jest pomostem między dyrekcją Jerzego Grzegorzewskiego i Jana Englerta, który od września kieruje Narodowym.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji