Artykuły

Słupsk. Piaf i Dietrich w Nowym Teatrze

"Edith & Marlene", znakomity spektakl muzyczny, zobaczyć będzie można w piątek i sobotę w słupskim Nowym Teatrze.

"Edith & Marlene" to muzyczny spektakl o życiu dwóch wielkich osobowości estrady pierwszej polowy XX wieku - Edith Piaf i Marlenę Dietrich. W role gwiazd francuskiej i niemieckiej piosenki wcielą się rewelacyjne Monika Węgiel i Monika Olga Kowalska [na zdjęciu]. Obie są laureatkami Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Aktorki zaśpiewają łącznie ponad 20 najbardziej znanych piosenek z repertuaru Piaf i Dietrich.

Spektakl jest opowieścią o karierze i życiu Edith Piaf, a także jej długoletniej przyjaźni z Marlenę Dietrich. Przyjaźni, która często okazuje się toksyczna i wyniszczająca dla obu artystek. To również krzyk kobiety, która pragnie kochać i być kochaną.

Tekst Evy Pataki to biografia obu gwiazd, z dialogami, namiętnymi scenami będącymi pomostem między piosenkami z repertuaru tych dwóch wielkich artystek. Właśnie piosenki stanowią o sile tego spektaklu. Zabrzmią one z towarzyszeniem muzyków akompaniujących aktorkom na żywo.

Początek przedstawień w piątek o godz. 19 i w sobotę o godz. 18. Bilety w cenie 30 i 25 zł można kupić w kasie teatru przy ul. Jana Pawła II 3.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji