Artykuły

Łódź. "Hiszpańskie Fascynacje" Teatru Wielkiego

W weekend (od 10 do 12 lutego) można obejrzeć nowy spektakl Teatru Wielkiego. Budynek opery jest w remoncie, więc na "Hiszpańskie Fascynacje" trzeba się wybrać do Teatru Jaracza.

Na program wieczoru złożą się inspirowane kulturą Hiszpanii utwory wielkich kompozytorów, m.in. Giuseppe Verdiego, Gioacchino Rossiniego, Georgesa Bizeta, Ludwiga Minkusa i Piotra Czajkowskiego. Nie zabraknie także tradycyjnych hiszpańskich pieśni, ballad i zarzueli autorstwa de Falli, Serrana, Luny, Lary czy Barbieriego.

Spektakl reżyseruje Janina Niesobska, tancerka i choreografka, solistka Wielkiego. Artystka, co naturalne, odpowiada także za choreografię "Hiszpańskich fascynacji". Orkiestrę - która po raz pierwszy zasiądzie w odrestaurowanym kanale Teatru Jaracza - a także chór Teatru Wielkiego poprowadzi Tadeusz Kozłowski.

Na scenie zobaczymy gwiazdy łódzkiej opery: Monikę Cichocką, Bernadettę Grabias, Agnieszkę Makówkę, Joannę Woś, Sylwestra Kosteckiego, Adama Szerszenia i Aleksandra Teligę. Dwóch ostatnich śpiewaków po raz pierwszy pokaże się w roli solistów Wielkiego. Widzowie usłyszą też sopranistki: Ewę Majcherczyk z Opery Śląskiej w Bytomiu oraz Ewę Vesin z Opery Wrocławskiej.

Z Wrocławia przyjadą też tancerze, którzy wystąpią z łódzkim zespołem baletowym. Nozomi Inoue oraz Sergii Oberemok wykonają pas de deux z "Don Kichota" Ludwiga Minkusa.

Autorką kostiumów do "Hiszpańskich fascynacji" jest Maria Balcerek. Scenografię zaprojektował Waldemar Zawodziński, dyrektor artystyczny zarówno Teatru Wielkiego, jak i Teatru Jaracza. Wspólnie z Janiną Niesobską już wcześniej przygotowywał udane realizacje operowe, m.in. "Madame Butterfly" w Operze Krakowskiej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji