Artykuły

Kraków. Premiera w SOK, przedpremierowo w Miniaturze

W sobotę na scenie Lamelli w Śródmiejskim Ośrodku Kultury (ul. Mikołajska 2) premiera spektaklu "Vademecum petenta" wg Jerzego Wittlina w reżyserii Justyny Kowalskiej

"Spektakl jest komedią o biurokracji w czasach PRL-u, satyrą na niekończące się kolejki, kombinowanie, podkładanie się, manipulowanie. Vademecum przenosi widza do czasów PRL-u, którego niektóre aspekty, jak się okazuje, wcale nie są tak odległe" - czytamy w zapowiedzi. Reżyseria, scenariusz, scenografia: Justyna Kowalska, dramaturgia: Agata Dąbek, muzyka: Michał Dymny, producent wykonawczy: Katarzyna Rystok, asystent reżysera: Marta Marut, występują: Iwona Sitkowska, Barbara Szałapak, Małgorzata Wojciechowska, Agnieszka Zieleziecka, Grzegorz Borys Roman.

***

Poezje Safony w Krakowskim Salonie Poezji

W tym tygodniu Krakowski Salon Poezji w Teatrze im. J. Słowackiego przedstawi poezję wybitnej greckiej poetki czasów starożytnych. Safona została zapamiętana jako autorka pieśni i hymnów, które często poświęcone były jej wychowankom, dziewczętom z arystokratycznych rodzin. Spotkanie pod tytułem "Przytul głowę do piersi młodej dziewczyny" odbędzie się w niedzielę o godz. 12. O miłości opisywanej przez Safonę słowem i śpiewem opowiedzą Karlina Kazoń i Katarzyna Zawiślak-Dolny. Wstęp bezpłatny.

***

"Kochanek" w Miniaturze

Od czwartku na scenie Miniatury w Teatrze im. J. Słowackiego możemy oglądać przedpremierowe pokazy dramatu "Kochanek" Harolda Pintera w reżyserii Józefa Opalskiego. W spektaklu zobaczymy Dominikę Bednarczyk i Grzegorza Mielczarka w roli małżeństwa, które podejmuje się niebezpiecznej gry w zdradę. Scenografię i kostiumy przygotowała Agata Duda-Gracz. Premiera odbędzie się 18 lutego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji