Artykuły

"Mały książę" z piosenkami

Zawsze mnie drażni, kiedy w przedstawieniu małego chłop­ca udaje aktorka albo już nie pier­wszej młodości aktor - mówi Ceza­ry Domagała. - W moim "Małym Księciu" tytułową postać gra na zmianę dwóch jedenastolatków.

- Kilka lat temu sam występowałem w "Małym Księciu" w Teatrze Adek­watnym - opowiada reżyser. - Martwi­ło mnie wówczas, że niektóre partie tek­stu były dla najmłodszych widzów nie­zrozumiałe, po prostu za trudne. Wi­działem ich reakcje i obojętne twarze. Sprowokowało mnie to do przygotowa­nia nowej adaptacji. Adaptacji z piosen­kami.

Dwa lata temu Cezary Domagała wy­stawił "Małego Księcia" w Teatrze Po­wszechnym w Radomiu, już wtedy przymierzał się do realizacji w Warsza­wie. Przeprowadził konkurs na odtwór­cę tytułowej roli.

W niedzielę o godz. 12 i w poniedzia­łek o godz. 18 w Teatrze Staromiejskim odbędzie się premiera "Małego Księcia", musicalu według książki Antoinne'a de Saint-Exupery`ego. Autorem adaptacji, tekstów piosenek i reżyserem spektaklu jest Cezary Domagała. Muzykę napisał Tomasz Bajerski. Choreografia Tomasz Tworkowski, scenogra­fia Małgorzata Treutler.

Piosenki z musicalu wydał Pomaton. W przedstawieniu w Teatrze Staromiej­skim wystąpią artyści, których słychać na kasecie - aktorzy Teatru Rampa i Nowego m.in.: Bożena Robakowska, Julita Kożuszek, Hanna Chojnacka, Piotr Furman i Wojciech Paszkowski. W roli tytułowej - uczniowie czwartej klasy szkoły podstawowej (na zmianę): Piotr Uszyński i Lech Okurowski.

- Opowieść dedykuję dorosłym - do­daje Domagała. - Spójrzmy na nią ocza­mi dziecka i zauważmy, jak z tej per­spektywy jesteśmy śmieszni, mało to­lerancyjni. Myślę, że "Mały Książę" pozwoli dzieciom zrozumieć postępo­wanie dorosłych. Może zaczną trakto­wać nas bardziej pobłażliwie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji