Artykuły

Łódź. "Hiszpańskie fascynacje" w Wielkim

To spektakl inspirowany kulturą hiszpańską w muzyce operowej, baletowej i w bogatej literaturze pieśni. Reżyseruje choreografka Janina Niesobska. Premiera 10 lutego.

Jak podkreśla Maria Rżanek z działu literackiego łódzkiej opery, spektakl jest wynikiem inspiracji kulturą iberyjską, która na przestrzeni wieków wywarła znaczący wpływ na wielu europejskich twórców. Wśród nich byli m.in. Verdi, Bizet, Rossini i Czajkowski. I to właśnie ich kompozycje złożą się na repertuar "Hiszpańskich fascynacji".

Usłyszeć będzie można również pieśni i ballady z motywami iberyjskimi - m.in. "Czarodziejską miłość" i "Granadę", w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry opery. Wystąpią m.in. Monika Cichocka, Bernadetta Grabias, Agnieszka Makówka, Ewa Majcherczyk, Joanna Woś, Sylwester Kostecki i Adam Szerszeń.

W przedstawieniu, obok tancerzy łódzkiego teatru, gościnnie wystąpią Nozomi Inoue oraz Sergii Oberemok, soliści baletu Opery Wrocławskiej.

Sergii Oberemok uczył się tańca w Narodowej Szkole Baletowej w Kijowie. Urodzona w Japonii, Nozomi Inoue ukończyła Narodową Szkołę Baletową w Permie (Rosja) i od razu otrzymała angaż do Baletu Narodowego w Estonii. Oboje współpracowali z takimi choreografami jak Mauro Bigonzetti i Yuri Vamos.

Ze względu na trwającą modernizację łódzkiej opery, widowisko prezentowane będzie na scenie Teatru im. Jaracza w Łodzi.

Na zdjęciu: Janina Niesobska i Nozomi Inoue podczas próby.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji