Artykuły

Film w teatrze

Dziś w teatrze Rampa premiera przedstawienia Andrzeja Strzelec­kiego pt. "Film". Andrzej Strzelecki mówi, że jest to najdziwniejszy i naj­trudniejszy spektakl, jaki robił do tej pory.

- Temat teatru często pojawia się w filmie. My próbujemy zainscenizować sytuację odwrotną: film w teatrze. Wywołanie iluzji taśmy filmowej na scenie wymaga od aktorów nie lada zręczności. Szkoda, że widzowie nie będą mogli zobaczyć tego co dzieje się

za teatralnym ekranem. Rekwizytów i kostiumów, które wy­korzystujemy, starczyłoby na kilka przedstawień.

Ale dzięki temu uda się pokazać w te­atrze to, co w filmie nazywa się pano­ramą, zbliżeniem, najazdem. Przedstawienie jest takim pół żartem, pół serio buntem przeciwko kulturze obrazko­wej.

- Bohaterka zawiedziona w miłości ucieka od rzeczywistości w świat filmu. Przy okazji tej opowieści przypomina­my o kluczowych dla rozwoju techniki filmowej momentach - mówi reżyser.

- Przypadające w tym roku stulecie kina było tylko pretekstem wystawie­nia "Filmu". O tym spektaklu myśla­łem od kilku lat. I wiedziałem, że jak przegapię tę rocznicę, to nie wiem czy uda mi się zrealizować ten kosztowny spektakl na przykład w przyszłym ro­ku - dodaje.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji