Artykuły

Gdynia. Daukszewicz gościem Biesiady Literackiej

Klub Marynarki Wojennej "Riwiera" w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza w niedzielę (15 stycznia) na pierwszą w tym roku Biesiadę Literacką. Gościem spotkania, które rozpocznie się o godz. 12.00, będzie satyryk i poeta Krzysztof Daukszewicz.

Krzysztof Daukszewicz - urodził się 30 października 1947 r. w Wichrowie. Jest satyrykiem, poetą, kompozytorem, gitarzystą i piosenkarzem. Studiował w WSP w Olsztynie.

Od 1976 r. współtworzył kabaret Gwuść. W 1976 r. zadebiutował w I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim w autorskim programie kabaretowym "Dookoła Wojtek". W 1978 r. przeniósł się do Warszawy, gdzie do 1981 r. występował w kabarecie "Na Pięterku" Związku Polskich Autorów i Kompozytorów.

W latach 1979-1984 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku, w którym zrealizował własny spektakl satyryczny "Dziury na drodze" oraz musical dla dzieci "Dzieci taty Zeusa". W latach 1983-1986 prowadził wraz z Januszem Gajosem kabaret "Hotel Nitz". Od roku 1986 do 1990 współpracował z kabaretem Pod Egidą.

Realizował autorskie recitale i programy telewizyjne takie jak: "Na tronie", "U pana Krzysia", "Rozmowy ze zgryzem". Od 2005 r. jest stałym gościem na antenie programu "Szkło kontaktowe" nadawanego w TVN24. Jest autorem sztuk teatralnych "Cycek", "Bunkier", zbioru satyrycznego "Między Worłujem a Przyszłozbożem" i wielu książek, licznych piosenek oraz felietonów.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji