Artykuły

Gliwice. Krzysztof K. Piotrowski nagrodzony

Na VI Polonijnym Festiwalu Multimedialnym "Polskie Ojczyzny 2011" w Częstochowie (4-7.10.2011) Krzysztof Korwin Piotrowski otrzymał II nagrodę w kategorii filmów dokumentalnych za reżyserię "Gliwickich lat Tadeusza Różewicza", wyprodukowanych przez Gliwicki Teatr Muzyczny.

Autorem zdjęć do filmu jest Mieczysław Chudzik, a montażu - Norbert Rudzik. "Gliwickie lata Tadeusza Różewicza" miały premierę telewizyjną 28 lutego 2010 r. w TVP 2.

Były także emitowane na antenie TVP Kultura i TVP Polonia Za granicą odbyły się pokazy specjalne w Teatrze Studio am Salzufer w Berlinie, na University of Alberta w Edmonton (Kanada) i w Stacji Naukowej PAN w Wiedniu. Współscenarzystką dokumentu była Maria Dębicz, zajmująca się międzynarodową recepcją twórczości Różewicza od ponad 40 lat.

Film prezentowano także m.in. na festiwalach: "Camera Silesia" w Gliwicach, "Różewicz rozrzucony" we Wrocławiu i "Różewicz Open Festiwal" w Radomsku, a 19 października można było oglądać ten dokument w Teatrze Ziemi Rybnickiej w ramach Rybnickich Dni Literatury.

Krzysztof Korwin Piotrowski jest kierownikiem artystycznym Gliwickiego Teatru Muzycznego od 2001 r., redaktorem i reżyserem związanym z TVP Katowice od 1992 r., jest również twórcą filmów telewizyjnych: "Warszawa Jana Nowaka-Jeziorańskiego" i "Z Gliwic do Paryża - Wojtek Pszoniak". Wraz z red. Ewą Niewiadomską pracował nad dokumentem "Oskarowe kostiumy Barbary Ptak", którego premiera kinowa odbyła się 19 listopada w katowickim Kinoteatrze Rial-to, a w lutym 2012 r. wyemituje go Program 2 TYP.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji