Artykuły

Lublin. "Ferdydurke" wraca na afisz

Pamiętacie jeszcze "Ferdydurke" Teatru Provisorium i Kompanii Teatr? Kultowe przedstawienie będzie można zobaczyć 22 stycznia o godz. 19 w Warsztatach Kultury.

Lubelskie teatry znalazły trafny klucz, dzięki któremu udało się nie zgubić w tej inscenizacji "Ferdydurke" ducha Gombrowicza. Kto nie pamięta sceny z krzyżami, w ironiczny i niezwykle trafny sposób charakteryzującą naszą polską mentalność? Albo słynnej lekcji, która w tym wydaniu jest wyjątkowo przekonywująca i nasycona energią.

To biologiczny teatr, który na kilka kolejnych lat stał się znakiem rozpoznawczym wspólnych realizacji Provisorium i Kompanii. W tym samym klimacie artyści zrobią później "Trans-Atlantyk" i "Do Piachu". W tej ostatniej ze sceny będzie nawet czuć ze sceny zapach smażonej wątróbki.

"Ferdydurke" miała premierę na Konfrontacjach Teatralnych w 1998 roku, potem nastąpiła fala sukcesów. Spektakl dostał m.in. Fringe First na prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Edynburgu i Grand Prix Opolskich Konfrontacji Teatralnych "Klasyka Polska". Teatry pokazały spektakl niemal na całym świecie, ale zdarzało się też grać to przedstawienie w szkołach. I na Starym Mieście w Lublinie, gdzie aktorzy grali przed kamerą TVP Lublin.

Spektakl w reżyserii Janusza Opryńskiego i Witolda Mazurkiewicza będzie pokazany 22 stycznia (niedziela) o godz. 19 w Warsztatach Kultury przy ul. Popiełuszki 5.

Bilety w cenie 12 i 20 złotych do kupienia w kasie Centrum Kultury przy ul. Narutowicza (dawny dom dziecka) i na godzinę przed rozpoczęciem spektaklu w Warsztatach Kultury.

Rezerwacja pod numerem telefonu: 81 53 603 21.

W planach jest także spektakl zagrany dla szkół, w dniu 23 stycznia (poniedziałek), godz., 13. Przedstawienie będzie zagrane również w Warsztatach Kultury.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji