Artykuły

Kraków. W bazylice Mariackiej zaśpiewa Małgorzata Kożuchowska

Najpiękniejsze kolędy w tradycyjnym i współczesnym wydaniu usłyszymy w czasie nadchodzących świąt. Już dziś o godz. 21 w bazylice Mariackiej kolędować będą polskie gwiazdy.

Swoje ulubione kolędy wykonają m.in. aktorki - Małgorzata Kożuchowska i Anna Czartoryska oraz piosenkarki - Joanna Słowińska i Dorota Miśkiewicz. Aranżacje kolęd opracowali m.in. Bartosz Chajdecki i Paweł Mykietyn.

Śpiewającym podczas tego koncertu artystom towarzyszyć będzie m.in. AUKSO Kameralna Orkiestra Miasta Tychy pod batutą Marka Mosia. Bilety na koncert zatytułowany "Kolęda Nova 2011" kosztują 50 zł. Ci, którzy nie usłyszą artystów na żywo, mogą obejrzeć telewizyjną transmisję ich koncertu w Wigilię o godz. 18.45 w TVP 2.

O tym, jak ważne jest przedświąteczne kolędowanie, wiedzą doskonale także artyści z Piwnicy pod Baranami, którzy tradycyjne oraz autorskie kolędy i pastorałki wyśpiewywać będą z balkonu pałacu Pod Baranami codziennie do piątku (godz. 17). Usłyszymy m.in. Tadeusza Kwintę i Piotra Kubowicza. Warto choć na chwilę zatrzymać się pod Pałacem i posłuchać śpiewu "piwniczan".

W poświąteczną podróż do Santiago de Compostela zabiorą nas z kolei muzycy podczas koncertu "Santiago Compostela - szlaki Jakubowe", który odbędzie się we wtorek, 27 grudnia w bazylice oo. Franciszkanów o godz. 20.30. Libretto widowiska napisał ojciec Andrzej Zając. W tekście znalazły się świadectwa wybitnych postaci, które przeszły słynny szlak - św. Jakub apostoł, św. Franciszek, św. Brygida Szwedza i królowa Izabela. Wśród nich znalazł się także Pielgrzym 2011 - postać z homilii papieża Benedykta XVI. Podczas koncertu aktorom będzie towarzyszyć chór i orkiestra Orfeusz pod batutą Jana Baryły. Bilety na koncert kosztują 15 zł i 30 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji