Artykuły

Płock. Kolędowanie z Jackiem Wójcickim i innymi

Występy Miki Urbaniak, Jacka Wójcickiego i Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" uświetnią kolejną edycję "Płockiego kolędowania". Koncerty odbędą się na początku przyszłego roku w katedrze i Muzeum Mazowieckim.

"Płockie kolędowanie" organizują Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oraz kuria diecezjalna.

Na początku mijającego roku można było obejrzeć na żywo występ Grażyny Auguścik i Beaty Rybotyckiej. Teraz ma być jeszcze bardziej interesująco.

Pierwszego dnia kolędowania, 5 stycznia płocki chór Minstrel z Małachowianki i Kameralny Zespół Wokalny POKiS-u zaśpiewają razem z Jackiem Wójcickim [na zdjęciu]. Artysta porównywany z Janem Kiepurą - żartobliwie nazywany nawet "Kiepurkiem" - najbardziej znany jest z występów w Piwnicy pod Baranami i w Kabarecie Olgi Lipińskiej. Ma też za sobą udział w filmach i serialach (np. "Ostatnim dzwonku" Magdaleny Łazarkiewicz), a dzieci kojarzą go jako Pana Tenorka w programie "Budzik" w TVP1.

Koncert Wójcickiego odbędzie się w Muzeum Mazowieckim.

Dzień później z kolei, tym razem w katedrze, zaprezentuje się Mika Urbaniak, córka słynnej muzycznej pary - Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. Występowała choćby z Mieczysławem Szcześniakiem, raperem O.S.T.R. czy Grzegorzem Markowskim z Perfectu. Najbardziej kojarzona jest ze współpracy z Andrzejem Smolikiem, śpiewała na jego płytach i koncertach. Wszystko to jest dowodem na wszechstronność Miki, co znalazło odbicie na jej debiutanckim albumie "Closer" z 2009 r.

Katedra będzie też miejscem występu Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", ten koncert 7 stycznia. Goście z Lublińca przyjadą do Płocka po 2,5-letniej przerwie - w lipcu 2009 r. zaśpiewali i zatańczyli w amfiteatrze w ramach uroczystości związanych z 89. rocznicą obrony Płocka przed bolszewikami.

Na koniec "Płockiego kolędowania", 8 stycznia, w katedrze zaprezentuje się chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses z sopranistką Aleksandrą Orłowską-Jabłońską i kontrtenorem Michałem Sławeckim. Dyrygować będzie Anna Bramska, a na katedralnych organach zagra Wiktor Bramski.

Wstęp na wszystkie koncerty w ramach "Płockiego kolędowania" tradycyjnie jest bezpłatny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji