Artykuły

Nagroda dla Łukasza Lewandowskiego

"Jury zwróciło szczególną uwagę na aktora, który w sposób minimalistyczny stworzył złożoną rolę sceniczną, budując swoją postać z jasną, konsekwentną linią rozwoju podczas całego przedstawienia" - uzasadnienie nagrody Boskiej Komedii dla ŁUKASZA LEWANDOWSKIEGO za rolę w "Braciach Karamazow".

co Aktor grający Iwana w lubelskim spektaklu "Bracia Karamazow" został doceniony na zakończonym właśnie IV Festiwalu Boska Komedia w Krakowie. Przyznano mu nagrodę za najlepszą rolę męską. "Jury zwróciło szczególną uwagę na aktora, który w sposób minimalistyczny stworzył złożoną rolę sceniczną, budując swoją postać z jasną, konsekwentną linią rozwoju podczas całego przedstawienia. Stworzył bardzo osobistą interpretację klasycznej i dobrze znanej postaci literackiej" - to cytat z konkursowego werdyktu.

Łukasz Lewandowski to wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie, jest absolwentem tej uczelni. Współpracuje z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Stowarzyszeniem Teatralnym Koło i Teatrem na Woli. Ma za sobą także role filmowe i telewizyjne.

Premiera "Braci Karamazow" w reżyserii Janusza Oprynskiego odbyła się w czerwcu tego roku. Tłumaczenie tekstu przygotował prof. Cezary Wodziński, autor cyklu wykładów poświęconych Dostojewskiemu.

Na scenie spotkali się aktorzy Teatru Provisorium i zaproszeni goście, m.in. lubelski tancerz i choreograf Tomasz Bazan czy Anastazja Bernad z Zespołu Międzynarodowej Szkoły Muzyki Tradycyjnej. Współautorem scenografii obok Jerzego Rudzkiego jest natomiast Robert Kuśmirowski, a nad muzyką pracował Marek Dyjak.

Można więc powiedzieć, że "Bracia Karamazow" to spektakl na wskroś lubelski, bo przy pracy nad nim swoje siły połączyli wywodzący się z Lublina artyści związani z różnymi środowiskami.

Kiedy spektakl będzie można zobaczyć w Lublinie? Centrum Kultury zaprasza 16 stycznia do Warsztatów Kultury przy ul. Popiełuszki. "Bracia Karamazow" zostaną tam pokazani dwukrotnie - o godz. 16 i 20. Bilety w cenie 30 i 40 złotych można kupić w Centrum Kultury przy ul. Narutowicza (dawny dom dziecka) oraz na godzinę przed spektaklem w Warsztatach Kultury. Rezerwacja biletów pod numerem telefonu 8153 603 21.0

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji