Artykuły

TELE-RADY

17- 23 września

DLA WIELBICIELI EICHLERÓWNY I HOLOUBKA

Okazja nie byle jaka! Para najznakomitszych polskich aktorów wystąpi razem w głównych rolach w Teatrze TV w tragedii Sofoklesa "Król Edyp".

Edypa gra Gustaw Holoubek. Jokastę, jego żonę i matkę - Irena Eichlerówna.

Wielką tragedię antyczną zobaczymy w transkrypcji Stanisława Dygata, w reżyserii Jerzego Gruzy, w poniedziałek, 18 września o godz, 20.25.

DLA TYCH, KTÓRZY NIE BYLI W SOCZI

W Soczi odbywają się Dni Polskie. Z tej okazji Telewizja nada specjalny program na Interwizję - bezpośrednią transmisję z plaży i z polskiej kawiarni "Kaskada" w Soczi. Polscy telewidzowie będą mieli okazję poznać tę przepiękną miejscowość nad Morzem Czarnym i obejrzeć swoich dobrych znajomych - Ewę Demarczyk, Danę Lerską, Krystynę Mazurównę, Piotra Szczepanika, Karin Stanek duet Kisielewski - Tomaszewski, zespoły Polanie i Novi. Konkursy i rozmowy przeprowadzać będą Irena Dziedzic, Eugeniusz Pach i Marek Sieczkowski. Program realizuje ekipa Turnieju Miast pod kierunkiem Mariana Marzyńskiego.

Niedziela, 17 września, godz. 11.00.

DLA ENTUZJASTÓW "EUREKI"

EUREKA - to jeden z najstarszych magazynów TV - właśnie mija 10 lat od nadania pierwszego jej programu.

Zrodzona do życia telewizyjnego w dniu 4 września 1957 r. przez Ignacego Waniewicza, przetrwała do dziś w świetnym zdrowiu, prowadzona od sześciu lat przez Jerzego Wunderlicha.

Jej celem jest popularyzowanie nauki i techniki. Przez dziesięć lat czynią to redaktorzy Eureki z dużą pomysłowością i z dziennikarskim nerwem. W jubileuszowym programie wystąpią osoby, które brały udział w Eurece numer 1. Na przykład prof. Rosiński, w 1957 roku był zaledwie magistrem i mówił wówczas o technicznych rewelacjach - tranzystorach i półprzewodnikach. Innym uczestnikiem inauguracyjnej Eureki był prof. Nantka-Namirski - dyrektor Instytutu Farmaceutycznego. I on skonfrontuje swoje rewelacje sprzed dziesięciu laty z dzisiejszymi odkryciami.

Jubileuszową Eurekę oglądamy w dniu 18 września, o godz. 17.50.

DLA MIŁOŚNIKÓW HISTORII

Jedne magazyny telewizyjne obchodzą jubileusze, inne właśnie się rodzą.

Red. Marta Korotyńska wprowadza na antenę Magazyn Historyczny. Uroczystego otwarcia Magazynu dokona prof. Aleksander Gieysztor.

Tematem Magazynu nr 1 będą powstania narodowe, reportaż o zamkach Mazowsza, pogadanka o historii Mazowsza oraz felieton o podróżach Polaków w minionych wiekach.

Wystąpią prof. St. Kieniewicz i profesor B. Leśnodorski.

Wtorek, 19 września, godz. 18.30.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji