Artykuły

Łódź. Wielka Gala Operowa

Najpiękniejsze duety arie i cabaletty z oper Verdiego, Belliniego, Mozarta, Cilei, Leoncavallo, Gounoda czy Rossiniego złożą się na Wielką Galę Operową - najnowszą propozycję premierową Teatru Wielkiego.

Wśród 27 utworów wybranych specjalnie na tę Galę znajdą się pieśni z najpopularniejszych dzieł wspomnianych kompozytorów, arie z oper nigdy jeszcze na naszej scenie nie wystawianych - np. z "Turandot" Pucciniego czy "Anny Boleny" Donizettiego, a także dawno nie słyszane arie z wielkich oper bogatej historii repertuaru Teatru Wielkiego - z "Don Giovanniego", "Pajaców", "Adriany Lecouvreur", "Fausta" czy "Don Carlosa".

W premierowej Gali zaprezentują się znakomite łódzkie solistki: Monika Cichocka, Bernadetta Grabias, Agnieszka Makówka, Joanna Woś, Dorota Wójcik a także soliści: Krzysztof Bednarek, Zenon Kowalski, Patryk Rymanowski i Grzegorz Szostak. Usłyszymy również dwie solistki, które w grudniu dołączyły do zespołu Teatru Wielkiego Aleksandrę Novina-Chacińską oraz Annę Wiśniewską-Schoppa.

***

17 GRUDNIA 2011, godz. 19.00 - PREMIERA I

18 GRUDNIA 2011, godz. 19.00 - PREMIERA II

26 GRUDNIA 2011, godz. 18.00 - PREMIERA Z EXPRESSEM

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji