Artykuły

Łódź. "Skrzypek na dachu" w Odessie

Na zaproszenie Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej Teatr Muzyczny pokaże 17 grudnia "Skrzypka na dachu."

- W ramach trwającej od dawna współpracy Łodzi i Odessy w grudniu ubiegłego roku grupa dziennikarzy z Odessy i innego ukraińskiego miasta, Chersonia, przyjechała do Łodzi. Wizytę zorganizował Urząd Miasta Łodzi i nasz konsulat. Dziennikarze zobaczyli wówczas spektakl "Skrzypka "i byli nim zachwyceni - mówi Joanna Strzelczyk, konsul generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Odessie. - Jestem przekonana, że pokazanie w Odessie tego przedstawienia będzie godnym zwieńczeniem polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, a występ łódzkich artystów podkreśli także przyjazne związki Łodzi i Odessy.

"Skrzypek na dachu" to jeden z najsłynniejszych musicali, grany w Łodzi nieprzerwanie od kilkunastu lat. Ponadczasową opowieść o Tewjem mleczarzu i jego bliskich w wykonaniu łódzkich artystów będą mogli teraz obejrzeć widzowie, którzy zasiądą na widowni Teatru Komedii Muzycznej w Odessie. Znajdą się wśród nich nie tylko przedstawiciele Polonii, ale także Rosjanie i Ukraińcy, dlatego podczas przedstawienia będą wyświetlane napisy z tekstem w języku rosyjskim.

Występ łódzkich artystów wpisuje się w uroczystości zakończenia polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Współorganizatorem wyjazdu jest Urząd Miasta Łodzi.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji