Artykuły

Koszalin. Gala baletowa w Filharmonii

W piątek melomanów czeka uczta dla uszu i oczu. Filharmonia Koszalińska zaprasza na galę baletową. Tego po prostu nie można przegapić.

Balet Walerego Niekrasowa, gdy tylko pojawi się na scenie, zawsze wprawia publiczność w niekłamany zachwyt. Nic dziwnego, mistrz Niekrasow, absolwent szkoły baletowej w Sankt-Petersburgu, tańczył na całym świecie, później zajął się choreografią, by teraz poświęcić się pracy pedagoga uczącego dzieci tańca.

W piątek podopieczni Niekrasowa zaprezentują się podczas gali baletowej w Filharmonii Koszalińskiej. Orkiestrę poprowadzi gościnnie Tomasz Tokarczyk, kierownik muzyczny i dyrygent Opery na Zamku w Szczecinie, który koncertował z wybitnymi artystami, jest laureatem Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Dyrygentów.

W programie koncertu znajdą się najpiękniejsze fragmenty baletów Piotra Czajkowskiego: "Dziadek do orzechów" "Śpiąca królewna", "Jezioro łabędzie", a także utwory Johanna Sebastiana Bacha, Johanna Straussa i Jacquesa Offenbacha. Gala baletowa odbędzie się w piątek w sali kina Kryterium. Początek godz. 18.30.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji