Artykuły

Bydgoszcz. Balet Mendelssohna i Szekspira za 10 złotych

Przeżywająca zimowe oblężenie widzów, Opera Nova zaprasza 10 i 11 grudnia o godz. 19 na balet "Sen nocy letniej". Choć biletów na najbliższe przedstawienia już brak, zachęcamy (szczególnie młodzież) do nabywania wejściówek w cenie 10 zł.

Uczucia ludzi i elfów splatają się (czasem ku ich wielkiemu zdziwieniu), każda z istot szuka miłości i poddaje się jej władzy. Leśne królestwo Oberona spowija mgła i gra zielonych cieni. To rozegra się kłótnia i pojednanie królewskiej pary, tu psoci, dwoi się i troi wszędobylski Puk - kropi na oczy śpiących sok czarodziejskiego ziela.

I każdy przestaje być panem swego losu a pragnie tylko podążać i łączyć się z pierwszą ujrzaną po przebudzeniu istotą. Podobnie jak w literackim pierwowzorze Szekspira nie braknie nutki melancholii oraz momentów czysto komediowych. Szczęśliwy koniec przynosi śluby trzech par przy dźwiękach słynnego marsza, bez którego nie może obyć się żadne wesele.

Inscenizator i choreograf, Karol Urbański wykorzystał znakomicie możliwości całego zespołu baletowego Opery Nova. Partię Puka tańczyć będą w kolejnych dniach: Tomasz Gruszecki/Vladimir Seleznev. W roli Oberona: Piotr Kobierzyński/Wiktor Dierewianko. Jako Tytania: Olga Marczak /Angelika Gembiak.

Orkiestra pod batutą Jerzego Wołosiuka towarzyszy tanecznej historii wykonując muzykę sceniczną Mendelssohna do "Snu nocy letniej" oraz fragmenty symfonii: Szkockiej i Włoskiej oraz uwerturę Meluzyna.

Ponownie "Sen nocy letniej" wystawiany będzie 25 i 26 stycznia 2012 r.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji