Artykuły

"Biorę z tobą ślub" w Teatrze Polskim

Wczoraj, 27 bm w Teatrze Polskim odbyła się prapremiera sztuki "Biorę z tobą ślub", Jadwigi Wilanowskiei. Spektakl prezentowany w Sali Prób został przyjęty bardzo gorąco przez publiczność, i to zarówno starszą jak i młodszą, która o poruszanych tam sprawach (pierwsze powojenne lata Szczecina) wie już tylko z opowiadania. I właśnie także z tej sztuki.

Spektaklem tym zespół Teatru Polskiego odpowiedział na apel I sekretarza KW PZPR w Szczecinie Janusza Brycha, skierowany do środowisk twórczych o artystyczne odzwierciedlenie czynu Polaków w 35-leciu.

W interesującej sztuce "Biorę z tobą ślub" grają: Janusz Bukowski (jednocześnie reżyser spektaklu), Tadeusz Żuchniewski, Zbigniew Mamont, Ewa Wawrzoń, Anna Lenartowicz, Andrzej Bogusz, Krystyna Niemczyk. Antoni Szubarczyk, Irena Olecka.

Przy okazji informujemy, te w Sali Prób oglądać można również wystawę malarstwa oraz fotogramy z wystawy "Rodzina szczecińska", której patronuje Szczecińskie Towarzystwo Kultury oraz Związek Polskich Artystów Fotografików. Wśród współautorów jest również nasza redakcja.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji