Artykuły

Poznań. Polski Teatr Tańca wystąpi w Kijowie

Ukraina będzie drugim po Niemczech krajem, w którym Polski Teatr Tańca wystąpi w ramach polskiej prezydencji. Przedstawienie "Carpe Diem" w choreografii Ewy Wycichowskiej, do muzyki Zbigniewa i Macieja Górnych będzie można zobaczyć w kijowskim Teatrze Operetta.

Spektakl "Carpe Diem" powstał z wzajemnej inspiracji wszystkich twórców, w tym tancerzy. O jego ostatecznym kształcie decydował proces, będący syntezą poszukiwań a nie modelem realizacji odrębnych artystycznych zamówień. Inspiracjami do stworzenia "Carpe Diem" były m.in. książka ukraińskiego pisarza Jurij Andruchowycza- "Dwanaście Kręgów" oraz jeden z najbardziej klasycznych tekstów kultury europejskiej - "Ody" Horacego.

Ze spotkania odmiennych tradycji i twórczej konfrontacji artystów dyrektor Polskiego Teatru Tańca stworzyła spektakl, o którym recenzent "Teatru", Bartłomiej Miernik, napisał: "Ewa Wycichowska w ciągu godziny opowiedziała o kondycji tancerza w Polsce, o zalewającej nas popkulturze,

o dramatycznym poszukiwaniu prawdy w tworzeniu sztuki. To świetny, mądry, perfekcyjnie wykonany spektakl." Przedstawienie "Carpe Diem" będzie można zobaczyć w Kijowie już 28 października.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji