Artykuły

Teatr w Wadowicach to strzał w dziesiątkę

W poniedziałkowy wieczór (26.09) na sali kameralnej Wadowckiego Centum Kultury zebrało się prawie 150 osób zaciekawionych tajemniczą postacią Ampucia... A wszystko za sprawą nowego projektu teatralnego Wadowickiego Centrum Kultutry i Stowarzyszenia Grupa PRÓG, który rozpoczął się spektaklem "Ampuć, czyli zoologia fantastyczna" w wykonaniu Teatru Mumerus z Krakowa.

Organizatorzy postarali się, aby dobrze znana wszystkim sala kameralna przerodziła się w prawdziwy teatr - wszystkich widzów pozytywnie zaskoczyła ta metamorfoza. Dzięki nowej aranżacji przestrzeni Wadowiczanie mogli poczuć się tego wieczoru jak widzowie Teatru przez duże "T". Co najważniejsze - spektakl w wykonaniu Teatru Mumerus okazał się strzałem w dziesiątkę!

Było to niezwykłe połączenie formy onomatopeicznego wykładu, opartego na tekście Jana Gondowicza "Zoologia fantastyczna uzupełniona", minimalistycznej scenografii oraz ciekawych rozwiązań muzycznych. Całość przepełniona była niebanalnym humorem i ciekawymi formami: od teatru przedmiotu poprzez teatr ruchu do teatru dramatycznego. Spontaniczne reakcje publiczności i długie owacje świadczą o sukcesie aktorów(Anna Lenczewska, Robert Żurek oraz muzyka Michał Braszak) i reżysera - Wiesława Hołdysa.

Było to pierwsze spotkanie w ramach powstającego w naszym mieście teatru repertuarowego. Organizatorzy zapewniają, że wrażeń będzie jeszcze więcej.

"Każdego miesiąca pragniemy zapraszać najlepsze, najciekawsze i najbardziej interesujące spektakle, nie tylko z wielkich teatrów i dużych miast, ale również z mniejszych, alternatywnych ośrodków" - mówią "Progowcy".

Dla wadowickiej publiczności to duża nowość, jednak swoją liczną obecnością mieszkańcy dali dowód, że tego typu wydarzenia mogą cieszyć się popularnością nie tylko w dużych miastach. Co więcej, Wadowiczanie mogą stać się także współtwórcami teatralnych wydarzeń.

Wadowickie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Grupa PRÓG mają dodatkową propozycję dla wszystkich miłośników teatru - każdy może zostać autorem nazwy tego projektu. Zwycięzca otrzyma roczny karnet wolnego wstępu na wszystkie spektakle zapraszanych teatrów, a także otrzyma bezpłatne wejściówki na przedstawienia towarzyszące Wadowickim Spotkaniom Teatralnym "ZGRAJA" oraz do Kina Centrum!

Swoje propozycje można wysyłać na adres centrum@wck.wadowice.pl do 30 września 2011 r. W tytule wiadomości należy wpisać "Wadowicki repertuar teatralny", natomiast w jej treści swoją propozycję, imię i nazwisko oraz numer telefonu kontaktowego. Wszystkie propozycje pojawią się na stronie Wadowickiego Centrum Kultury (www.wck.wadowice.pl), po czym drogą internetowego głosowania zostanie wybrany zwycięzca. Zapraszamy do udziału!

(Stowarzyszenie Grupa Próg)

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji