Artykuły

Tychy-Katowice. Przyjeżdża Lubuski Teatr

"Stworzenia sceniczne" Lubuskiego Teatru im. Leona Kruczkowskiego otworzą w sobotę przegląd "Teatru Konesera" w tyskim Teatrze Małym. Dzień później zielonogórskie aktorki wystąpią na scenie Teatru Śląskiego w Katowicach.

Nie jeden badacz spierał się o to, czy Szekspir nie był kobietą. April de Angelis, brytyjska dramatopisarka i badaczka okresu elżbietańskiego, postanowiła napisać o przełomowym momencie w historii teatru - chwili, gdy na scenę wkraczają kobiety.

Pewnego dnia król Karol II zbyt długo czekał na rozpoczęcie przedstawienia, zniecierpliwiony otrzymał odpowiedź, że aktor grający królową goli nogi. Postanowiono zatem - niech kobietą zagrają kobiety! "Stworzeniami scenicznymi" nazywano aktorki w XVII-wiecznym Londynie, gdzie kobiety po raz pierwszy zdobyły pozwolenie grania na scenie razem z mężczyznami.

Przedstawienie o tym tytule Lubuskiego Teatru im. Leona Kruczkowskiego z Zielonej Góry, będzie grane dwukrotnie: w sobotę o godz. 18.30 otworzy tegoroczny przegląd "Teatru Konesera" w tyskim Teatrze Małym (ul. Hlonda 1, bilety 55 zł i 44 zł na kartę stałego widza). Dzień później, o godz. 19, wystąpi na scenie Teatru Śląskiego w Katowicach (bilety 20-60 zł).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji