Artykuły

Czeska opowieść o miłości

".... i póki śmierć nas nie rozłaczy czyli Tryptyk czeski" w reż. Adama Sajnuka i Agnieszki Czekierdy Stowarzyszenia Teatru Konsekwentnego w Teatrze Stara ProchOFFnia w Warszawie. Pisze Cezary Korycki w TVP on-line.

Aktorzy Teatru Konsekwentego prezentują w Tryptyku czeskim trzy sztuki trzech różnych pokoleń czeskich dramaturgów. Vaclav Havel, Ladislav Fuks, Pavel Kunjas spotykają się w projekcie "I póki śmierć nas nie rozłączy" - pełnej wzruszeń tragikomicznej opowieści o miłości.

ęEkipa występująca w artystycznym centrum Stara Prochownia konsekwentnie zaskakuje swoich fanów, których zwarta grupa z pewnością zdążyła się wykrystalizować wśród warszawskiej publiczności.

Sztuka przedstawiana przez amatorski teatr elektryzuje widzów frywolną grą i płynną zmianą ról uczestników spektaklu podczas kolejnych odsłon - umiejętność ta staje się powoli znakiem firmowym Konsekwentnego.

Opowieść o 167-letnim stażu miłości Sary i Karola Majerów, płytkim szczęściu Michała i Wiery Kozaczków i wreszcie tramwajowej namiętności Kacpra i Renatki z czeskiej Pragi są jedynie pretekstem do wprowadzenia widza w opary teatru absurdu. W tej profesji Adam Sajnuk i spółka są mistrzami.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji