Artykuły

Łódź. Logos zaczyna sezon

Tradycji musiało stać się zadość. Pierwszą łódzką premierę w sezonie 2011/12 przygotował Teatr Logos. 7 września zaprezentuje spektakl "U progu nieba" w reżyserii Pauliny Wycichowskiej.

Próby zostały poprzedzone warsztatami w Ossie, na których aktorzy pod okiem Wycichowskiej opracowywali konkretne aktorskie zadania. Wycichowska wybrała najistotniejsze z tych improwizowanych elementów, bliskich naturalnym gestom aktorów. Ulepiła z nich spójny spektakl, w którym nie narzucała własnej wizji gestyki czy scenicznej choreografii. Tak powstało "U progu nieba" z muzyką Jacka Wierzchowskiego, do którego ścieżki dźwiękowej reżyserka układała poszczególne sceny.

Inspiracją stała się historia Eddiego, pracownika wesołego miasteczka z powieści Mitcha Alboma "Pięć osób, które spotykamy w niebie". Głównego bohatera poznajemy tuż przed śmiercią. Ginie, ratując małą dziewczynkę. Trafia do nieba. Tam wyrusza w retrospekcyjną podróż po raju. Spotyka pięć osób, które w mniejszy lub większy sposób wpłynęły na jego życie. Oprócz znajomych twarzy i głosów pojawiają się również takie, których nigdy nie widział, a które - z wzajemnością - miały niebagatelny wpływ na jego losy. To oni uświadamiają mu, kim jest, i pomagają zmierzyć się z porażkami, wybaczyć lub prosić o wybaczenie. Okazuje się, że nie ma "przypadkowych przypadków", że nic, co robiliśmy, nie było bezcelowe i nie pozostało bez wpływu na innych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji