Artykuły

Opole. Teraz dzieci robią spektakl

40 młodych ludzi bierze udział w warsztatach teatralnych prowadzonych w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. W ciągu dwóch tygodni będą wspólnie pracować nad spektaklem o świecie marzeń. Ich przedstawienie zostanie pokazane na deskach teatru w niedzielę 17 lipca.

Młodzież w wieku od 8 do 16 lat została podzielona na cztery grupy, w których wykonują inne zadania. Grupa aktorska doskonali umiejętność poruszania się po scenie oraz posługiwania się głosem; grupa kostiumowo-scenograficzna odpowiada za przygotowanie strojów i dekoracji; grupa muzyczna komponuje utwory oraz uczy się dostosowywania ich do tego, co się dzieje na scenie; grupa dziennikarska zajmuje się promocją poprzez przygotowywanie informacji prasowych, tworzenie plakatów oraz dokumentacji filmowo-fotograficznej z całego projektu.

Przedstawienie, nad którym uczestnicy projektu pracują przez co najmniej sześć godzin dziennie, ma się obracać wokół świata marzeń. - Moim marzeniem było dostać się na te warsztaty, bo interesuję się aktorstwem i chciałem zobaczyć, jak wygląda praca teatru od kuchni - przyznaje Michał Pałuchowski, członek grupy aktorskiej. - Teraz zaś będę mógł być częścią całości, która być może spełni marzenie kogoś innego - stwierdza.

Michał jest jedynym chłopakiem, którzy bierze udział w "Lecie w teatrze". - Nie krępuje mnie to za bardzo, choć wiem, że w zeszłym roku chłopaków było więcej. Ich strata - śmieje się chłopak.

Owocem pracy Michała i pozostałych uczestników projektu będzie musical "Tajemnicze drzwi". Zostanie on pokazany w OTLiA w niedzielę 17 lipca. Będzie to zarazem finał "Lata w teatrze".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji