Artykuły

Kraków. Teatr Groteska wystąpi na Węgrzech

1 lipca Teatr Lalki, Maski i Aktora Groteska wystąpi na międzynarodowym festiwalu lalkarskim 13. Zsákomban a Bábom. Puppet in My Pocket (Lalka w mojej kieszeni) w Sárospataku na Węgrzech.

Teatr Groteska będzie jedynym przedstawicielem Polski podczas festiwalu, a węgierskiej publiczności zaprezentuje przedstawienie Agnieszki Falkowskiej "Bajka o Szewczyku". Spektakl wyreżyserował Krzysztof Falkowski, w rolę Szewczyka wcieli się Rafał Szumski.

"Bajka o Szewczyku" jest nową interpretacją znanej legendy krakowskiej o Smoku Wawelskim. Drewniane, ludowe rzeźby w sposób prosty, a zarazem niezwykle plastyczny opowiadają historię sprzed tysiąca lat. Dzięki umiejętnie prowadzonej narracji i dialogowi, a także wielu pomysłowym rozwiązaniom scenicznym, przedstawienie szybko przeistacza się w teatralną zabawę dla najmłodszych i z pewnością spodoba się węgierskim widzom.

Festiwal potrwa od 1 do 4 lipca 2011 r., wystąpią teatry z Niemiec, Armenii, Węgier, Rumunii, Litwy i Polski. Całości towarzyszyć będzie the 8th Arts Teaching Conference

(8 Konferencja Nauczania Sztuki).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji