Artykuły

Legnica. Ballada wagonowa w artystycznym pociągu

Na dworcu w Legnicy w sobotę do międzynarodowego artystycznego pociągu z Krakowa do Berlina wsiedli Polka, Rosjanin, Żydówka i Łemko, żeby pokłócić się, a na koniec przypieczętować zgodę ślubem dwojga ostatnich

Zaśpiewali polski "Marsz Pierwszego Korpusu", rosyjską "Katiuszę" i niemiecki hymn socjaldemokratów "Bruder, zur Sonne, zur Freiheit", częstowali kiełbasą, wędzoną słoniną i wódką. Zaczepiali pasażerów: "Patrzajcie, jak sobie wygodnie siedzą w niemieckim pociągu!

Narobili burdlu i tera z Polski uciekają" - mówiła Polka. Potem zaczęły się polityczne spory i rozdawanie propagandowych ulotek - na dworcu w Legnicy w sobotę do międzynarodowego artystycznego pociągu z Krakowa do Berlina wsiedli Polka, Rosjanin, Żydówka i Łemko, żeby pokłócić się, a na koniec przypieczętować zgodę ślubem dwojga ostatnich. Zamieszanie na peronie i w wagonie było elementem spektaklu, odegranego przez aktorów legnickiego Teatru Modrzejewskiej i zaproszonych do udziału w projekcie wolontariuszy. Na pasażerów ciąg dalszy atrakcji czekał w Bolesławcu, gdzie na peronie pojawiły się promujące miasto ceramiki glinoludy. Organizatorami nietypowej podróży przez kraj i przez historię były Narodowy Teatr Stary z Krakowa i Maxim Gorki Theater w Berlinie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji